Na otázku ohledně nejlevnějšího obchodu na potraviny ...

mi FUN 1 K odpovedel , ze nekoukat na cenu , ale na kvalitu. To je pochopitelne a ok , ale ja nepoznam tu kvalitu. Paprika je pro me stejna jak v Kauflandu , tak v Globusu ... nova otazka je tedy : jak poznam kvalitu . :-) Uff. -iv-

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Kvalitu můžeš poznat jen okem, hmatem, čichem a jazykem. Prohlédneš, osaháš, nosíkem oňucháš a koupíš vzorek k ochutnání )) A co ti nakonec vyhovuje i cenou, u toho zůstaneš. Chemické rozbory kvality potravin pak dělá Státní zemědělská a potravinářská inspekce:

http://www.szpi.gov.cz/

Další odpovědi:

Bronzový

U zeleniny např. pokud je jen část nahnilá, otlučena = nebrat, protože i když vybereš ty lepší kusy, nevydrží dlouho. U pečiva jedině jednou koupit a zkusit (během života na kolejích jsem vysledovala, že ne kažý rohlík je stejný, někeré byly druhý i třetí den OK, jiné jako beton, po některých jsem měla hlad i když jsem snědla např. 3), podobné pravidlo je potřeba uplatnit u salámů a sýrů. U konzerv a jiného trvanlivého zboží se dívám, jestli není zaprášené a taky na datum spotřeby

Stříbrný

Já nakupu jenom tady v Praze v Globusu, k němu mám důvěru, protože tam mám člena rodiny =).
Je to tam levné a kvalita je výborná - maso mají nejen podle mě nejlepší.
Kvalita jde poznat na první pohled a "dotek" =), zelenina má být "tvrdá" nebo pevná (nevim, jak to říct=)), určitě ne žádná plíseň, maso má být růžové nebo červené - určitě ne nijak "vyblité" a pochybně zabalené.

Bronzový

třeba zrovna u nás v Globusu (ČB) mají sice nejlepší maso a uzeniny, ale pro kvalitní zeleninu zajedu radši do Kauflandu

ale když nehledám něco speciálního, jdu si nakoupit do Alberta, protože ho mám nejblíž... v mase se teď polepšili a zeleninu mají taky slušnou

kvalitu si hlídám dlouhodobým zkoušením a dám i na zkušenosti známých - když si přinesu pěknou papriku a ona mi přesto v ledničce do druhého dne začne hnít, tak je asi něco špatně a příště si jí koupím radši jinde

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 412
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.