Na otázku ohledně nejlevnějšího obchodu na potraviny …

mi FUN 1 K odpovedel , ze nekoukat na cenu , ale na kvalitu. To je pochopitelne a ok , ale ja nepoznam tu kvalitu. Paprika je pro me stejna jak v Kauflandu , tak v Globusu … nova otazka je tedy : jak poznam kvalitu . 🙂 Uff. -iv-

Nejlepší odpověď
beer

Kvalitu můžeš poznat jen okem, hmatem, čichem a jazykem. Prohlédneš, osaháš, nosíkem oňucháš a koupíš vzorek k ochutnání )) A co ti nakonec vyhovuje i cenou, u toho zůstaneš. Chemické rozbory kvality potravin pak dělá Státní zemědělská a potravinářská inspekce:

http://www.szpi­.gov.cz/

Další odpovědi
Katusa

U zeleniny např. pokud je jen část nahnilá, otlučena = nebrat, protože i když vybereš ty lepší kusy, nevydrží dlouho. U pečiva jedině jednou koupit a zkusit (během života na kolejích jsem vysledovala, že ne kažý rohlík je stejný, někeré byly druhý i třetí den OK, jiné jako beton, po některých jsem měla hlad i když jsem snědla např. 3), podobné pravidlo je potřeba uplatnit u salámů a sýrů. U konzerv a jiného trvanlivého zboží se dívám, jestli není zaprášené a taky na datum spotřeby

Berušinka

Já nakupu jenom tady v Praze v Globusu, k němu mám důvěru, protože tam mám člena rodiny =).
Je to tam levné a kvalita je výborná – maso mají nejen podle mě nejlepší.
Kvalita jde poznat na první pohled a „dotek“ =), zelenina má být „tvrdá“ nebo pevná (nevim, jak to říct=)), určitě ne žádná plíseň, maso má být růžové nebo červené – určitě ne nijak „vyblité“ a pochybně zabalené.

pokazdejinak

třeba zrovna u nás v Globusu (ČB) mají sice nejlepší maso a uzeniny, ale pro kvalitní zeleninu zajedu radši do Kauflandu

ale když nehledám něco speciálního, jdu si nakoupit do Alberta, protože ho mám nejblíž… v mase se teď polepšili a zeleninu mají taky slušnou

kvalitu si hlídám dlouhodobým zkoušením a dám i na zkušenosti známých – když si přinesu pěknou papriku a ona mi přesto v ledničce do druhého dne začne hnít, tak je asi něco špatně a příště si jí koupím radši jinde