Avatar uživatele
anonym

Na otázku ohledně nejlevnějšího obchodu na potraviny …

mi FUN 1 K odpovedel , ze nekoukat na cenu , ale na kvalitu. To je pochopitelne a ok , ale ja nepoznam tu kvalitu. Paprika je pro me stejna jak v Kauflandu , tak v Globusu … nova otazka je tedy : jak poznam kvalitu . 🙂 Uff. -iv-

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr, www před 4706 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Kvalitu můžeš poznat jen okem, hmatem, čichem a jazykem. Prohlédneš, osaháš, nosíkem oňucháš a koupíš vzorek k ochutnání )) A co ti nakonec vyhovuje i cenou, u toho zůstaneš. Chemické rozbory kvality potravin pak dělá Státní zemědělská a potravinářská inspekce:

http://www.szpi­.gov.cz/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Katusa

U zeleniny např. pokud je jen část nahnilá, otlučena = nebrat, protože i když vybereš ty lepší kusy, nevydrží dlouho. U pečiva jedině jednou koupit a zkusit (během života na kolejích jsem vysledovala, že ne kažý rohlík je stejný, někeré byly druhý i třetí den OK, jiné jako beton, po některých jsem měla hlad i když jsem snědla např. 3), podobné pravidlo je potřeba uplatnit u salámů a sýrů. U konzerv a jiného trvanlivého zboží se dívám, jestli není zaprášené a taky na datum spotřeby

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Berušinka

Já nakupu jenom tady v Praze v Globusu, k němu mám důvěru, protože tam mám člena rodiny =).
Je to tam levné a kvalita je výborná – maso mají nejen podle mě nejlepší.
Kvalita jde poznat na první pohled a „dotek“ =), zelenina má být „tvrdá“ nebo pevná (nevim, jak to říct=)), určitě ne žádná plíseň, maso má být růžové nebo červené – určitě ne nijak „vyblité“ a pochybně zabalené.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

třeba zrovna u nás v Globusu (ČB) mají sice nejlepší maso a uzeniny, ale pro kvalitní zeleninu zajedu radši do Kauflandu

ale když nehledám něco speciálního, jdu si nakoupit do Alberta, protože ho mám nejblíž… v mase se teď polepšili a zeleninu mají taky slušnou

kvalitu si hlídám dlouhodobým zkoušením a dám i na zkušenosti známých – když si přinesu pěknou papriku a ona mi přesto v ledničce do druhého dne začne hnít, tak je asi něco špatně a příště si jí koupím radši jinde

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek