Jikra

Na obrazovky se vrátil ten co má tak rád kočky.

Jestli jste si všimli tak se v pátek na Primě zase objevil Alf z daleké planety Melmek.Jestlipak ale víte co to „ALF“ znamnená.
Doplňuji:
Tak když jim tam spadl do garáže tak otec směrem k rodině prohlasil tak to je ALF neboli Atypická lidská forma.

Nejlepší odpověď
barnajka

Vážně to zase dávají? To je fajn, možná někdy mrknu – doma jsme se na to kdysi dívávali celá rodina a nejvíc to miloval taťka :)
Nevím, jestli to Alfovo jméno rozpitvám správně, ale plete se mi, že je to zkratka z angličtiny. Česky by to mělo být cosi jako ‚mimozemská forma života‘, tak aby mi to pasovalo, napadá mě třeba třeba.. ‚Alien Form of Life‘, resp. Alien Life Form (aby bylo dodrženo i pořadí lísmen). V akronymech se předložky obvykle vynechávají a ‚ALF‘ zní stejně o něco líp než ‚ALOF‘ :)
Nevím přesně, jen hádám. A jsem zvědavá na odpovědi druhých ;)

Další odpovědi
tom004

Dobré ráno.Skvělý,vtipný sci-fi seriál.Rád se podívám ještě jednou.Co znamená ALF nevím.

BENYTA

Nijak mě netrápí, že neznám význam jeho jména, jistě to bude nějaká vesmírná zkratka, hlavně, že je na obrazovce…pouštěli jsme si ho na starých VHS, a ty už jsou úplně ošoupané, zvuk šeptající…

pokazdejinak

tak tady potvrdím odhad barnajky, opravdu je to Alien Life Form :) a dodám Hurá! :) fakt jsem se na návrat tohohle seriálu těšila, včera jsme se na to dívali s dětmi – já zvědavá, jestli je to zaujme a naštěstí jo, takže má Alf dva nové fanoušky ;)

anonym

Túto otázku by mohla vedieť jeho tunajšie uštipačná milenka?