marta52

Na notebooku mám rozdělený disk, jedna část ukazuje, že je téměř plný, ale uložené soubory mají tak 40 GB ze 300

Doplňuji:
tak teď jsem docela vedle, nějak jsem nenašla možnost, jak odpovědět na odplňující otázky od Aleshe

Nejlepší odpověď
Hlada

Máte tři možnosti. Něco z disku smazat, rozdělit disk v jiném poměru nebo oddíly sloučit. Vzhledem k tomu, že dneska není problém mít aktuální bitovou kopii celého disku na externím, přikláním se k třetí možnosti. Záloha na pracovním disku je v případě jeho poruchy stejně dobrá, jako mrtvému zimník.

Další odpovědi
Alesh

A dotaz zní? Jak je to možné?
Co máš za OS? Windows 7? Kolik mají velikost ty jednotlivé oddíly? Je problém data přesunout do oddílu D?

geoorg

A nezabírají to třeba skryté systémové soubory, které jenom nemáš zobrazené?

Petrejk

tak zbytek paměti je na druhém disku

anonym

A kdo vám ten hdd disk rozdělil? Co je jedna část? Na jedné části je skoro obsazeno. A kde je druhá část? Objevuje se jako další disk který by byl ještě k použití? Je vůbec 2. disk inicializován, zformátován k použití? Nebo máte disk kde je jedna část o velikosti 300gb?
http://social­.technet.micro­soft.com/Forum­s/cs-CZ/categories/

marta52

rozdělený jsme ho dostali už od prodejce., druhá část má 200 GB a je na ní naistalován operační systém Windows 7, fotografie a pár programů, tato část je ovšem zaplněná jen částečně,na tom třístovkovém díle je pouze záloha 34 GB myslím že něco od Samsungu, to zálohování nám prováděli v opravně. tak disky používané určitě jsou, jen jsem nezkusila, jestli se na ten téměř plný disk třeba nedá nahrávat.

anonym

Tak já mám třeba rozdělený disk na velikost 34,1, to jsem si určil že to stačí. Žádné zálohování nepovoluji, a to ani na druhý disk. Je to zbytečné. Co zálohuji, je systém s nastaveními ale s vyčištěnými dočasnými složkami. A dělám to pomocí http://www.todo-backup.com/ pro domácí použití je funkční. Zálohování na místní disk/systém je zbytečné. Když se pokazí HDD, nepomůže nic. Když je nutné opravit poškozený systém, v záloze stejně není. A když je nutné obnovit nějaká data, tak musí být na disku dost místa. Jestli asi máte nastavené pravidelné zálohování svých věcí, tak už nemusí být místo. Zkuste nastavit v zálohování jiný disk nebo to zrušit úplně. A najít složku se zálohami, obsah smazat. Jinak už reagoval Alesh:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktery-spravce-souboru-4-os-win-7-zobrazuje-strukturu-souboru-podle-velikosti

ten total komander může ukázat co zabírá největší místo a pak se rozhodnout. Po akci už můžete tento program odinstalovat.