Pospic

Na nb se nelze připojit k WiFi (odešla fyzická WiFi?)

Zdravím, do rukou se mi dostal notebook s tím, že se nemůže připojit k WiFi a zda bych se na to nepodíval.

Jedná se o notebook

HP 620 – Windows Home Premium 64-bit

Diagnostika sítě hlásí problém s bezdrátovým adaptérem nebo přístupovým bodem (ostatní zařízení se mi k WiFi připojují normálně)
Taky nefunguje HP Wireless Assistant

Zkusil jsem:

  1. Aktualizovat ovladače
  2. Dočasně vypnout štíty Avastu a dočasně zablokovat program TuneUp Utilities 2012
  3. Zkontrolovat nastavení DHCP a DNS (obojí se získává automaticky)
  4. Spustit systém v nouzovém režimu se sítí (stejný problém)
  5. Díval jsem se do BIOSu, jestli tam není nějaké nastavení, které by WiFi blokovalo, ale nic jsem nenašel
  6. Ze zoufalství jsem na flashku nahrál Ubuntu a zkusil internet přes to – taky nefunguje – chvíli se to připojovalo k internetu a potom mi to vyhodilo hlášku „Nyní jste odpojen od internetu“

Tak mě napadá, kdyby to byla SW chyba, tak by to fungovalo aspoň na Ubuntu, ne? Myslíte, že odešla fyzická WiFi? Je ještě nějaký způsob, jak to ověřit? (bez toho abych rozebíral notebook)

Díky moc za odpovědi 🙂 (snad jsem na nic nezapomněl)

Nejlepší odpověď
gecco

Obávám se, že bez rozebrání notesu (otestování jiného wifi modulu) více nezjistíš (předpokládám, že na routeru nemáš aktivní AcessList a nebo jsi do něj MAC té wifi přidal).

Doplňuji:
Jen dodám – na tomhle notesu je poměrně jednoduché wifi zkontrolovat – vyndej baterku, vyšroubuj 4 šrouby spodního krytu, kryt odsuň a zkontroluj, zda wifi modul nevypadnul z patice a nebo se neuvolnily káblíky antén…
😉
Pokud ne a potřeboval bys vyzkoušet funkčnost toho modulu, musel bys sehnat týž notes a nebo aspoň náhradní modul…

Pospic

Nemám, na WiFi se může připojit kdokoli, kdo zná heslo. Ubuntu teda SW problém nevylučuje?

gecco

Je otázkou, zda Ubuntu má patřičný driver (a nebo jsi jej stáhnul) – pokud ano a ani s ním wifi nejede, půjde o problém HW.
Na druhou stranu jsem se kdysi dost natrápil se starším notesem, kdy jsem pro Ubuntu dost dlouho sháněl vhodný driver wifi.