Na motiv jaké knihy byste chtěli vidět muzikál?

Jsem amatérský herec a rád bych zkusil složit opravdový muzikál. Přemýšlím na jaké téma nebo podle jaké knihy. Jaké téma vám chybí na trhu muzikálů 🙂

Nejlepší odpověď
barnajka

Promiň, jestli to řeknu moc tvrdě, ale podle mě je dneska už krapet přemuzikálováno :(
Ještě jsem tak nějak zaregistrovala Galilea, ten se mi i celkem líbil (i když jsem viděla jen několik krátkých úryvků)…ale co se děje na muzikálové scéně dneska, to už fakt hraničí s trapností. Dělat muzikál z Babičky nebo Adély, co ještě nevečeřela… no nevím. Hlavně mám dojem, že tvůrcům už nejde o diváky, ale že potřebují někde upíchnout svoje kamarády-zpěváky (a taky sami sebe). Muzikály se vyrábí jak na běžícím pásu a obávám se, že na kvalitě se to odráží docela značně.
Určitě tě od záměru neodrazuju! Vidím, že jsi pro ten nápad upřímně nadšený, tak si za svým snem jdi a na hnidopichy typu „barnajka“ se neohlížej ;)
Jestli ti ale můžu dát tip – zkus místo muzikálu udělat něco jinýho, nějakou úplně jinou (novou) formu..něco, co tu ještě nebylo, něco co osloví, zaujme,..třeba i lehce šokuje! :)
A když už to teda musí být muzikál, zkus ho aspoň udělat jinak, než ho dělají ostatní. Zkus ho třeba založit na improvizaci – hlavní dějová linie bude neměnná, ale ten zbytek okolo se bude dynamicky měnit s každou reprízou. Každý představení bude stejný – a přesto jiný. Lidi se nebudou nudit a věřím tomu, že někteří se přijdou podívat i víckrát, protože budou zvědaví, jak se to „zvrtne“ tentokrát :)
Můžeš diváky nějakým způsobem do děje i zapojit – v určitým zlomovým okmažiku můžou třeba rozhodovat o tom, jak se bude děj vyvíjet dál. Můžeš pro diváka ve scénáři vymyslet speciální maličkou roli – něco lehkýho, co zvládne zahrát každý..a zároveň ale významnýho, ať se divák cítí důležitě.
Bude to tvůj muzikál, tvoje dílo – možnosti máš neomezený. Zapoj fantazii na maximum, hraj si se scénářem, vymýšlej detaily… Bude to sice fůra dřiny a běh na dlouhou trať, ale když to uspěcháš, věř tomu, že divák to v konečným efektu pozná.
Klidně na tom pracuj i pár let – nesoustřeď se na to „aby to už bylo hotovo“ a užívej si ten samotný tvůrčí proces. Když se budeš bavit ty, budou se pak bavit i lidi :)

A ještě teda k tomu námětu… Asi bych nedělala nic, co byť jen zavání politikou – téhle komedie mají lidi dost už tak. Ani bych nehledala inspiraci v historických motivech – tuhle oblast už dost obšancovala Lůca Bíla s Michalem Davidem :))
Všimni si, jak jsou dneska lidi vážní, zamračení…furt brblají a na něco nadávají. Jestli český národ něco jóóó potřebuje, pak je to upřímná zábava. Prostě chechtat se, až je z toho bachory budou bolet! :DD Vymysli něco vtipnýho, třeba i absurdního, bláznivýho… Jen bacha, abys ve své snaze nesklouzl do trapnosti – to se taky stává :) Vždycky, když budeš mít kus scénáře hotový, sezvi malý testovací publikum – sousedy, letmý známý z města… Měli by to být lidi, co k tobě nemají přespříliš přátelský vazby a budou schopni ti narovinu říct, co si o tom myslí. Když se budou smát, jsi na dobré cestě ;)
Přeju hodně štěstí, trpělivosti – a ať se dílo podaří! :)

Další odpovědi
robosobo

Harry Potter jakýkoliiv díl

Deli

Co takhle se inspirovat filmem Dědictví aneb … 🙂 ?

Terryle

Malý princ od Saint-Exupéryho.