Avatar uživatele
anonym

Na motiv jaké knihy byste chtěli vidět muzikál?

Jsem amatérský herec a rád bych zkusil složit opravdový muzikál. Přemýšlím na jaké téma nebo podle jaké knihy. Jaké téma vám chybí na trhu muzikálů 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? barnajka před 4659 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
barnajka

Promiň, jestli to řeknu moc tvrdě, ale podle mě je dneska už krapet přemuzikálováno :(
Ještě jsem tak nějak zaregistrovala Galilea, ten se mi i celkem líbil (i když jsem viděla jen několik krátkých úryvků)…ale co se děje na muzikálové scéně dneska, to už fakt hraničí s trapností. Dělat muzikál z Babičky nebo Adély, co ještě nevečeřela… no nevím. Hlavně mám dojem, že tvůrcům už nejde o diváky, ale že potřebují někde upíchnout svoje kamarády-zpěváky (a taky sami sebe). Muzikály se vyrábí jak na běžícím pásu a obávám se, že na kvalitě se to odráží docela značně.
Určitě tě od záměru neodrazuju! Vidím, že jsi pro ten nápad upřímně nadšený, tak si za svým snem jdi a na hnidopichy typu „barnajka“ se neohlížej ;)
Jestli ti ale můžu dát tip – zkus místo muzikálu udělat něco jinýho, nějakou úplně jinou (novou) formu..něco, co tu ještě nebylo, něco co osloví, zaujme,..třeba i lehce šokuje! :)
A když už to teda musí být muzikál, zkus ho aspoň udělat jinak, než ho dělají ostatní. Zkus ho třeba založit na improvizaci – hlavní dějová linie bude neměnná, ale ten zbytek okolo se bude dynamicky měnit s každou reprízou. Každý představení bude stejný – a přesto jiný. Lidi se nebudou nudit a věřím tomu, že někteří se přijdou podívat i víckrát, protože budou zvědaví, jak se to „zvrtne“ tentokrát :)
Můžeš diváky nějakým způsobem do děje i zapojit – v určitým zlomovým okmažiku můžou třeba rozhodovat o tom, jak se bude děj vyvíjet dál. Můžeš pro diváka ve scénáři vymyslet speciální maličkou roli – něco lehkýho, co zvládne zahrát každý..a zároveň ale významnýho, ať se divák cítí důležitě.
Bude to tvůj muzikál, tvoje dílo – možnosti máš neomezený. Zapoj fantazii na maximum, hraj si se scénářem, vymýšlej detaily… Bude to sice fůra dřiny a běh na dlouhou trať, ale když to uspěcháš, věř tomu, že divák to v konečným efektu pozná.
Klidně na tom pracuj i pár let – nesoustřeď se na to „aby to už bylo hotovo“ a užívej si ten samotný tvůrčí proces. Když se budeš bavit ty, budou se pak bavit i lidi :)

A ještě teda k tomu námětu… Asi bych nedělala nic, co byť jen zavání politikou – téhle komedie mají lidi dost už tak. Ani bych nehledala inspiraci v historických motivech – tuhle oblast už dost obšancovala Lůca Bíla s Michalem Davidem :))
Všimni si, jak jsou dneska lidi vážní, zamračení…furt brblají a na něco nadávají. Jestli český národ něco jóóó potřebuje, pak je to upřímná zábava. Prostě chechtat se, až je z toho bachory budou bolet! :DD Vymysli něco vtipnýho, třeba i absurdního, bláznivýho… Jen bacha, abys ve své snaze nesklouzl do trapnosti – to se taky stává :) Vždycky, když budeš mít kus scénáře hotový, sezvi malý testovací publikum – sousedy, letmý známý z města… Měli by to být lidi, co k tobě nemají přespříliš přátelský vazby a budou schopni ti narovinu říct, co si o tom myslí. Když se budou smát, jsi na dobré cestě ;)
Přeju hodně štěstí, trpělivosti – a ať se dílo podaří! :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
robosobo

Harry Potter jakýkoliiv díl

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

Co takhle se inspirovat filmem Dědictví aneb … 🙂 ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Malý princ od Saint-Exupéryho.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek