Avatar uživatele
Cenobita

Nad mou postelí si udělal malý (2 cm) pavouk pavučinu. Jak je vysoká pravděpodobnost, že ho v noci sním?

Už jsem ho chtěl odstranit, ale je vysoko, vysavačem na něj jít nechci to se příčí mým zásadám, ale nevím jak jinak ho odchytit. Ta pavučina je asi umělecké dílo, protože se musel spustit asi metr aby upevnil spodní vlákna k stojanové lampě, bohužel tyto aktivity nejspíš provádí přesně nad mojí hlavou. Kdysi jsem četl, že člověk za svůj život spořádá poměrně dost hmyzu i pavouků. Myslíte si, že je vysoká pravděpodobnost, že mi vleze do huby? Nebo je spíš spíš mizivá? A také bych nerad dopadl tak, aby se mi to tu množilo.

Dle statistik člověk sní za život asi 10 pavouků:

http://www.men­world.cz/clanek/ve­decka-fakta-ktera-vas-posadi-na-zadek/

„Po dobu svého života (nejčastěji ve spánku) průměrný člověk sní 70 kusů hmyzu a 10 pavouků.“

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, marci1 před 2749 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nuk nuk

malá pravděpodobnost, že ho sním

Nevím, jak Vám, ale mně by ve spánku spíš hrozilo, že ho vdechnu. Nevím, co je to za statistiku, ale odobně, pokud jsem někdy polkla neúmyslně nějaký hmyz byly to především dorbné mušky a podobná havěť a ne ve spánku, ale za chůze.

PRavděpodobnost, že sním, nebo spíše spolknu, pavouka, který sídlí na mé posteli sice exituje, ale zase tak vysoká není.

Upravil/a: Nuk nuk

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

malá pravděpodobnost, že ho sním

Musela by to být souhra mnoha náhod. 🙂
"Podle Roda Crawforda, kurátora oddělení arachnidů v Burkeově muzeu v americkém Seattlu, by spolknutí byť jen jednoho jediného pavouka ve spánku musela předcházet celá řada dost nepravděpodobných okolností – a všechny by se musely stát najednou.

Aby pavouk skončil v lidském krku a žaludku, muselo by se stát toto: Musí jít o člověka spícího s otevřenou pusou. Pak mu pavouk musí vlézt do postele. V posteli si musí vybrat cestu přes tělo a po hlavě spáče – a pak se vydat do otevřeného otvoru vydechujícího teplý vzduch.

„Zkuste fouknout na pavouka a uvidíte, jak na to zareaguje!“ uvedl Crawford. „Není to pro ně nijak přitažlivé.“ A nakonec by ještě člověk musel takto odvážného pavouka spolknout.

Ano, všechny okolnosti vyznívají spíše proti této možnosti. Ale to neznamená, že se to rozhodně nikdy nemůže stát."

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/koktej­l/414396-je-treba-se-bat-ze-ve-spanku-snime-pavouka.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dýché

malá pravděpodobnost, že ho sním

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

malá pravděpodobnost, že ho sním

Sice ta pravděpodobnost je menší, ale já bych na tvém místě radši použil plamenomet.

Vždy jsem měl radši teplá jídla než studená.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

malá pravděpodobnost, že ho sním

Tam je mnoho proměnných. Ale když ho zlikviduješ, hodně se zvýší pravděpodobnost, že v noci sníš létající hmyz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
yuko

malá pravděpodobnost, že ho sním

Chceš-li s pavoučkem žíti, nemůžeš ho jísti. Pravděpodobnost bude stejná jako případná milionová výhra v loterii.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bububabu

malá pravděpodobnost, že ho sním

Hlavně toho velkého na obrázku. Ten by ti stačil i k obědu i večeři :)

Upravil/a: bububabu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
turbo085

vysoká pravděpodobnost, že ho sním

Dobrou chuť

Upravil/a: turbo085

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek