Na medicínu přednostně ze zdravotní školy nebo gymnnázia?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda berou přednostně na medicínu ze zdravotní školy nebo z gymnázia?

Nejlepší odpověď
Terryle

Ahoj,
myslím, že na medicínu nerozhoduje, jakou školu jsi studovala, ale zásadní je výsledek přijímaček.
A co vím z doslechu, tak prý u přijímaček ani tak moc neuplatníš „odbornější“ zdravotnické vědomosti ze zdravky, jako spíš všeobecně biologii, chemii a fyziku… na ty je prý v testech větší důraz. Takže možná je lepší nějaké přírodovědně zaměřené gymnázium. Ale když se věnuješ dost přípravě, určitě se to dá zvládnout z obou škol. Některé medicíny (vím, že před pár lety to tak měla 1. LF UK) vydávají seznamy otázek, které se pak ve přijímačkách objeví – když se zvládneš naučit asi 5.000 příkladů a otázek, ze kterých se tam potom možná 50 objeví, máš vyhráno :o) To je samozřejmě nadsázka, ale pro orientaci a pro představu, co se po tobě bude chtít, to asi není od věci.

Další odpovědi
Ella

Já chodila na Gymnázium a můžu říct, že z našeho ročníku se všichni, kteří se na medicínu nebo prostě na LF UK v různých oborech hlásili, tam i dostali =)

venkovan

Střední odbornou. Když se nedostaneš na VS, č VOŠ, můžeš rok v klidu pracovat jako odborná síla. Předpokládám, že když chceš na medicínu, tak dobře studuješ proto rozdíl mezi odbornou a gymnaziem doženeš. Navíc, vsadím se, že na odborné vás co budete chtít na medicínu dobře připraví protože to je jejich vizitka – počet přijatých na VŠ.
A po celou dobu studia můžeš chodit na brigády pět jako kvalifikovaná, ne jen jako poskok