lilien97

Může se na magisterské studium ihned po SŠ?

Dobrý večer, moc se v tomhle nevyznám. Když se jedná o magisterské dvouleté studium. Lze na něj navázat ihned po dostudování střední školy nebo je to studium které navazuje na bakalářské?
Prosím o vysvětlení. Dě­kuji

Nejlepší odpověď
annas

Na některé obory,

Základ vysokoškolského studia tvoří především studium bakalářské a studium magisterské, případně magisterské navazující.

Každý studijní program má určenou standardní dobu studia, v níž se předpokládá ukončení studia:

  1. většina bakalářských programů má trvat 3 roky
  2. magisterské navazující studium navazuje na bakalářské studium a trvá 2 až 3 roky.
  3. magisterské – navazuje přímo na středoškolské vzdělání a trvají 4 až 6 let.

http://www.vy­sokeskoly.cz/a­kademicky-slovnik/heslo/ma­gisterske-studium

"Výuka v pětiletém magisterském studiu je realizována pouze u studijních programů
Katolická teologie, Všeobecné lékařství, Zubní lékařství, Farmacie, Právo a právní věda, Učitelství pro základní školy a Psychologie.

http://www.cu­ni.cz/UK-3954.html

Souvislé pětileté magisterské studium v oboru Učitelství pro základní školy – výchova k občanství.
https://portal­.ff.uhk.cz/fi­losofie/mgr-ucitelstvi-petilete-621.html

Další odpovědi
Lamalam

Je to studium, které navazuje na bakalářské.

annas má samozřejmě pravdu. Jsem v zajetí technických VŠ a tohle mi uniklo.

quentos

Je-li dvouleté, jedná se o studium navazující na bakalářské.
Přece by neměl někdo magistra až za pět let a jiný jen za dva…

da ny

Při přijetí ke studiu na VŠ na medicíně, farmacii a právech máte při úspěšném studiu zaručeno, že dostudujete a získáte titul (MUDr. MDDr. Mgr.). To při jedněch státních zkouškách a jednom přijímacím řízení před studiem.
Na všech ostatních VŠ musíte nejprve úspěšně dokončit 3 leté bakalářské studium (po maturitě na SŠ).
Pak můžete po složení nových přijímacích zkoušek (někdy i bez toho) pokračovat v magisterském, obvykle 2 letém studiu.
Pokud nemáte stále dost, pokračujete v doktorantském studiu :D
Informace pro uchazeče ke studiu má každá VŠ na svých stránkách.