Na laickou otázku – profesionální odpověď!

Proč se neustále vše zdražuje?!

Nejlepší odpověď
venkovan

Nezdražuje – jen upravují ceny k potřebám státního rozpočtu, soukromým zájmům politiků a na hrazení škod způsobených naší hloupostí, že si volíme to tco am teď máme.

Další odpovědi
baghira

Protože mírná a řízená inflace může mít na ekonomiku i pozitivní účinky.

anonym

Tak hodně je asi v ekonomice, ale moc se o ní nezajímám. Na druhou stranu se zase navýší platy, tak se všechno srovná. Sama často ani nepoznám, že bylo něco zdražené.
Doplňuji:
Stačí porovnat s cenami například z osmdesátých let, kdy sice byly nižší než dnes, ale zároveň byly nižší i platy. Je sice pravda, že zdražování probíhá častěji než navýšení platů, ale stále je všechno v únosné míře.

Elk

Tohle je otázka pro sociologa nebo jiného loga. Navíc se nám zdražují už i loga.
Zkrátka máme větší nároky. Energie, bydlení, výdaje na potraviny a voloviny, cestování, jsme línější…
Lenost hold něco stojí, ale tu musíme zase vyvážit jinou aktivitou a to je neustálý koloběh.
Akorát nám se asi ten běh do budoucna nevyplatí.
Pijme H2O z kohoutku a nemusíme platit za vodu z obchodů, sešlapovat lahve a odnášet je do kontajnerů, které zase produkují náklady…- to je jeden z příkladů, ale bohužel, ani já ho striktně nedodržuji. Jenom se to snažím trochu eliminovat.
.............to je téma na disertační práci.

honza19hk

protože máme špatnou vládu.Ovšem to co jsme si zvolili to máme.