dagry

Na kterých stromech nejčastěji parazituje jmelí?

Dnes jsem jela z Opavy a mezi Opavou a Krnovem jsem u trati viděla množství stromů, na kterých rostlo jmelí. Bylo to krásné, ty zelené koule ve vrcholcích stromů. Roste jmelí někde i u vás?
Doplňuji:
Dobrý, díky, nekecají. 4 stromy z toho výčtu to opravdu byly.

Nejlepší odpověď
jendahun

Parazituje asi na všech,listnatých i jehličnatých stromech.Je léčivé a používá se při příznacích stáří arterioskleróze,při vysokém krevním tlaku a nervových poruchách srdečních a a taky jako diuretický prostředek.V li­dovém léčitelství se mu přisuzoval protinádorový účinek. Je součástí v lékárně prodávaného čaje Alvisan.Údajně nejlepší účinky má z jedle a ovocných stromů.Hodně si ho cenili Keltové,byl součástí magického obřadu a slunovratu,kdy ho druidové uřezávali zlatým srpem.Křesťané si tento zvyk přisvojili a darované jmelí na Vánoce má přinášet štěstí.
Ve středověku se z plodů – kuliček,vařil lep na ptáky – ptáčníci.

Další odpovědi
BEAES

U nás roste na habru, topolech a borovicích.

ten který je

Ano roste.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Jmel%C3%A­D_b%C3%ADl%C3%A9

Doplňuji:
Kamarád mi přinesl vlastnoručně natrhaný.:-)