Lenjička

Na kterých portálech hledáte brigády? Kde najít brigádu na prázdniny?

Já zatím stále hledám jen na Jobs.cz. Docela se mi tato stránka osvědčila, pár výborných akcí jsem se zúčastnila. Ale poslední dobou nemohu na nic jednorázového narazit.
Zároveň bych si chtěla najít práci na červenec až září. Specializují se nějaké stránky přímo na prázdninové nabídky?
Děkuji 🙂

Odpovědi
hanulka11

zde je něco
http://www.go­ogle.cz/search?q=pr%C3%A­1zdninov%C3%A9+br­ig%C3%A1dy&rls=com­.microsoft:cs:IE-SearchBox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7AD­RA_cs&redir_es­c=&ei=xxm1TarUG4bOs­waTnuXpCw

http://europa­.eu/youth/wor­king/working_ho­lidays/index_cz_cs­.html

venkovan

Otázka co chcete dělat za práce, ale zkusil bych oslovit přímo nějaké společnosti, obce, magistráty, krajské úřady apod. Zejména v oblasti péče o zeleň v létě je dost práce kterou lze realizovat i s brigádníky.
Přes agentury to mnoho společností nedělá, protože raději dají studentům to co by daly agentuře, protože ta si logicky za hodinu účtuje víc než kolik student – brigádník následně od agentury ve formě platu dostane. Nebo raději si tyto podnikatelské subjekty seženou samy, než aby se na brigádníky obracely přes agenturu.
Pokud jste v Praze, zkusil bych jednotlivé městské části ( odbory životního prostředí) a nebo magistrát (odbor ochrany prostředí – městská zeleň, ochrany přírody apod.), zda by nedaly kontakty na nějaké společnosti či fyzické osoby které pro město zajišťují práce. To platí i pro jiné města a obce. Některé úřady a firmy potřebují i brigádníky na „podrž tašku“ apod., jako náhradu za lidi na dovolených s tím, že brigádníci dělají lehké kancelářské práce (kopírování, práci v archivu apod. – co zkušené zdržuje).
Některé brigády se dají realizovat i přes nevládky. ČSOP, Hnutí Brontosaurus (to je zejména zaměřeno na studenty), Čmelák, stanice handicopavaných živičichů, útulky psů a další podobné organizace pořadají v létě hodně pracovních aktivit kdy sice člověk si nevydělá majlant, ale prožije třeba týden s pozitivními blázny za minimální poplatek a nebo za stravu.