lexx

Na který hudební nástroj umíte hrát ?

Mě trápili kdysi klavírem, zahraji tak leda pec nám spadla, jsou to léta. Zkoušel jsem kytaru ale bezúspěšně. Trochu umím na klávesy Casio ale ty hrají skoro samy, mají různé programy a rytmy.

Nejlepší odpověď
WeeBear

Také jsem se učila na akustiku, ale problém byl v tom, že jsem se sice naučila noty a akordy do jedné písničky, ale také během dvou hodin od odložení kytary jsem je zapomněla. Tak jsem hrála s papírem s akordy před sebou, někdy jsem se dost ‚sekla‘, jsem levačka a neměla jsem přehozené struny a koukala jsem na papír s akordem a nezvládla jsem ho v tu chvíli zahrát, byť jsem ho před půlhodinou zvládla bez přemýšlení.

Po čase jsem to vzdala, zjistila jsem, že se spíš týrám a jen u toho ztrácím nervy, než že bych se skutečně naučila něco pořádně zahrát. Tak jsem si časem našla jiné koníčky, i když mě mrzí, že jsem se to nenaučila.. 🙂

Další odpovědi
briketka10

už jen trochu na foukací harmoniku, mám dvě a venku si občas fouknu mezi prstama do trávy..

Terryle

Sopránová flétna a kytara. Flétna jo, tu mám pod kůží stoprocentně z dětství. Zvládám noty a ve školním kroužku jsme kdysi hrávali i docela složité mnohohlasé věci.
Kytara – táborákový a akcovní písničky bez problémů… Snažila jsem se i o instrumentální vybrnkávaný předělávky rockovejch věcí a s kusem snahy mi to i šlo… ale pak ubylo času a jak se necvičí, tak to se to hrozně rychle zapomene.
A na klavír jsem kdysi uměla jedinou věc – Imagine od Lennona. Taky už ji nedám.

tom004

Kytaru bych ještě zvládl i z not,ale je to,jeden večer hraní,potom 14 dní léčba bolavých bříšek prstů.Proto mi bylo vždy „zdravěji“ u mixpultu. 🙂

jendahun

Na foukací harmoniku.Kdysi mi to šlo.Teď na ně sedá prach.Otec hrál na housle a tahací harmoniku,snažil se to naučit i nás.Žádný ze sourozenců se bohužel nepotatil.