Spiritus

Na kterém řeckém ostrově…

lze nalézt nejvíce památek a nejlépe známých?
Doplňuji:
klidně i na pevnině ale aby to nebylo daleko od moře…:)když už tam asi budu muset jet tak ať se aspoň na něco podívám…

Nejlepší odpověď
Luss

Pravdepodobne Kreta se svoji Minojskou kulturou, po niz se zachovaly napr.palace. prikladam odkaz na wikipedii.

(tedy pokud je rec o ostrove, jinak nejvice pamatek je na pevninske casti Recka – Ateny, Delfy, Olympie, Mykeny)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kr%C3%A9ta

Luss

Zalezi na tom, kde budete. Kdyz me pritel po vsech cestovacich dovolenych na vlastni triko dotlacil k pohodlne dovolene s delegatem u more (nejsem zrovna typ na valeci dovolenou s CK a delegatem :), tak uz jsem to schvalne tlacila do Recka a volila Pelopones, kde je relativne na dosah Olympie, Delfy a Mykeny a vse jsme taky projeli. Opravdu to stoji za to. Ateny jsou taky nadherne, ale na 3–4 dny minimalne a dnes trosku o usta, s temi demonstracemi. Pokud ostrov, volila bych tedy tu Kretu. Na Santorini je myslim ta typicka recka venkovska architektura, to je asi taky moc pekne. Je tam krasne zrejme vsude :) ale na pamatky je hlavne pevnina.