Na kterém místě ukončil svůj život R. Těsnohlídek?

Nejlepší odpověď
annas

Ve svém „rodném městě“ Brně sídlila redakce Lidových novin nejprve v domě na Van der Strassově ulici. Později se sídlem deníku stal na dlouhá léta dům číslo popisné 6 na brněnské Rudolfově, později České ulici.

Zde 12. ledna 1928 vyděsil zaměstnance brněnské redakce Lidových novin výstřel. Záhy poté se dveřmi vypotácel zakrvácený Těsnohlídek se slovy: „Volejte lékaře; špatně jsem se postřelil.“ Lékařská pomoc však byla marná a Těsnohlídek na následky zranění zemřel.

Moravská redakce nyní sídlí v Brně v České ulici 19, symbolicky několik desítek metrů od historického působiště listu.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Li­dov%C3%A9_novi­ny

Další odpovědi
Frofo

Našel jsem toto: http://brno.id­nes.cz/najemni-dum-na-ceske-ulici-v-brne-daa-/brno-zpravy.aspx?c=A120323­_1752807_brno-zpravy_dmk

marci1

Za svým redakčním stolem. Viz www.fdb.cz.
Doplňuji:
www.fdb.cz/lidi-životopis-biografie/259117-rudolf-tesnohlidek.html

anonym

To je hádání z toho kdo co napsal. Kde?

marci1

Za svým redakčním stolem v redakci Lidových novin, která sídlila v České ulici v Brně /viz foto z odpovědi „Frofo“/.

anonym

Děkuji. To je šílené.