bolak

Na kolik vyjde tisk jedné stránky A4 na inkoustové tiskárně (pouze černá barva)?

Normální písmo jakým se tisknou knihy, tak kdybych potiskl papír (jen z jedné strany), na kolik by to vyšlo? Stačí zhruba.

Odpovědi
e1232851@trb

je to v řádech halířů

(asi bude hodně záležet i na tiskárně a jestli mas originální náplně)

mosoj

Tak za prvé : Musíš mít tiskárnu která má pigmentovou černou barvu pouze pro BW tisk. nemají to všechny, některé tiskárny míchají černou barvu z barevných dye inkoustů !

Potom záleží jak drahou kartridge používáš . U Canonu stojí originál BW pigmentová 300 – 500 Kč. Vytiskneš při průměrném pokrytí až 500 stránek.
Pokud použiješ kvalitní neoriginální ( jinou nepoužívám) dáš za ní cca 100 Kč a vytiskneš stejně.

Můžete to klidně zase někdo smazat, jako tu o chybě B 200. Nejvíce maže ten co sám neví nic.

McArthur

Inkoustová tiskárna má obvykle drahý tisk. Podívej se na svou cartridge a její cenovku, vyděl to číslo teoretickým počtem vytisknutelných stránek (je to obvykle napsáno na balení cartridge nebo na webu výrobce, vždy při 5% pokrytí inkoustem) a připočti se cenu papíru (nejlevnější papír seženeš cca 60 Kč/500 listů, tj. 12 haléřů) a připočti elektřinu (cca 1 haléř) a opotřebení tiskárny (podle typu tiskárny a její maximální životnosti). Klidně se dostaneš na částku kolem 2 Kč za stránku.

zjentek

u nás sou místa, kde to stojí padesátník ..když si přineseš svůj papír
Doplňuji:
..takže první stránka tě vyjde na korunu ;q