vita

Na kolik vyjde oprava převodovky?

Ahoj,mam Peugeota 306. Mam problem s převodovkou­,alespoň to tvrdi v servisu. Na začatku jízdy je vše ok ale jak se ohřeje olej v převodovce taj slyšet nepravydelny klepani. Pry to muže byt diferak nebo ložisko.Nevite někdo kolik by stala oprava??Popř.re­pas??A ješte neco,nemužu najit na netu cenik original dílů Peugeot.Dik moc za rady.

Odpovědi
honza19hk

zítra ti to zjistím u nás na servisu. co to máš za rok výroby a obsah motoru???

oprava bude stát podle toho co tam bude vysrané, plus nějaká práce toho opraváře.

RedBox

Ahoj, záleží na tom, jestli ,,klepe" převodovka na všech rychlostních stupních při zhruba stejných otáčkách nebo jestli klepe třeba pouze na 4. rychlostním stupni. Pokud klepe při všech rych. stupních tak je špatné ložisko na hnací/hnaná hřídely. Pokud klepe jen na jedné určité rychlosti tak je zřejmě vylomený zub na kole (ikdyž u moderních aut je tento defekt vzácný díky synchronům). Nicméně na Zetoru 3011 stojí komplet převodovka 11 000 – 15 000,– s tím že převodová skříň stojí 40 000.-. Ale je to zase jen traktor 40 let starý bez synchronů. Takže bych počítal kdyby nedej bože se musela měnit celá převodovka i se sto tisíci (záleží jestli ji dělá specializovaný servis nebo nějaký stréc od vedle). Ale počítej spíš jenom s výměnou jednoho dvojkola nebo ložiska.

Michálek1245

Tak to asi hodně záleží jaká převodovka a co s ní je. Samozřejmě teď nemluvím o věcech od https://www.schmachtl­.cz/planetove-prevodovky-buhler které prodávají třeba planetové převodovky Bühler. Ale obecně vzato je na autech oprava převodovky poměrně drahá sranda, ale na druhou stranu to ještě nespadá do toho typu závad, které se nevyplácí opravovat. 😉