Na kolik stupňů a jak dlouho péct linecké cukroví?

Na kolik stupňů a jak dlouho péct linecké cukroví? Nemám to tak mňam křehké, jako to vždy měla babička, moje cukroví je vysušené:o( Co s tím?

Nejlepší odpověď
annas

Já peču linecké asi 10 minut při 175 °C. Plech vkládám do předehřáté trouby. Samozřejmě že záleží na typu trouby, každá peče jinak, druhu a množství tuku v těstě. Uvedené údaje jsou pouze orientační. Pečení cukroví se musí hlídat.

Další odpovědi
motejlinka

Aby linecké bylo křehké, je nutno dobře skladovat. Alespoň 14 dní před konzumací v papírové krabici v chladu a spíše ve vlhku. Balkony a spíže jsou ideální. Čas a stupně pečení je těžké radit. Záleží na troubě. Musí se pečlivě hlídat, pokud nezrůžoví. A to je často dost rychle, musí pak okamžitě pryč z plechu. Raděj dřív, než později.