seira

Na kolik stupňů a jak dlouho mám péct hlínu, abych zničila škůdce? Loni mi z hlíny lítaly mušky a ve vodě plavaly červy!

Zničení škůdců v hlíně na pokojové rostliny.

Nejlepší odpověď
terry

Něco se píše tady.

http://www.zah­rada.cz/forum/skud­ci/desinfekce-pudy-nekomercnimi-pripravky-193436/?stran­ka_oblast=

A viděla jsem i nějaké reportáže v Loskutákovi nebo Recepotáři. Už přesně nevím, kde, ale na jejich stránkách by se to v archivech asi najít dalo.

Další odpovědi
Drap

Účinější néž péct, je zřejmě propaření ve vodní páře. Teplota kolem varu by měla být plně dostačující.
Doplňuji:
Živiny ti zůstanou. Kdysi jsem připravoval takto hlínu i do skleníku.

anonym

Péct hlínu, zničíš škůdce i živiny, co tak raději hlínu vyměnit?

seira

Takže asi vyhraje mikrovlnná trouba, jak se píše ve článku, který mi poslala terry. 😉

seira

Pane klubru, ty mušky a červy byly právě z nového substrátu! Tchýně mi radí hlínu před přesazením dát do mrazáku a kolegyně v práci mi říkala, že se má prej předpejkat, ale nevíme jak dlouho a na kolik stupňů. Pane Drap, tak myslíte, že stačí když hlínu zaleju jen vroucí vodou?