bliz

Na kolik % je soběstačná ČR?

Abych to rozvedl v jakém odvětví jsme plně soběstační a v jakém zas vůbec.

Odpovědi
štamgast

Plně soběstační jsme co se týká elektřiny-dokonce přebytek prodáváme Němcům
A vůbec nejsme soběstační v oblasti ropy a plynu.
Doplňuji:
% nevím.

suaeda

Naprosto bezkonkurenčně jsme soběstační ve výrobě elektřiny. Pokud se vezme porovnání vyrobených kilowatt na osobu tak patříme ke světové špičce. A velký podíl se vyváží. Pak bych odhadoval, že ve výrobě aut. Loni se u nás vyrobilo přes 1 mil. nových aut a jak jsem nyní našel ve statistikách tak nových (samozřejmě že nejen naše) se kupuje tak 200 tis. za rok. V čem jsme byli soběstační a už nejsme je výroba potravin. Což může být v budoucnu velký průšvih. Ale to není chyba jak nám neustále tvrdili a tvrdí v EU, ale určitých kompetentních osob v dřívějších vládách. Řepky, zelené trávy a slunečních kolektorů se nenajíme.

pondělí

Co se týká jednotlivce,tak stropecentně,ale musíš mít hodně sena a bobulí,

štamgast

Nebo vůbec-trocha se tu těží ale to je plivanec.