bobánek

Na kolik časovích pásem se dělí Ruská federace?

Nejlepší odpověď
annas

Google:

Pondělí 29. března 2010

Vláda Ruské federace udělala první krok z plánované reformy časových pásem, kterou ohlásil prezident Dmitrij Medveděv v listopadu minulého roku, a zrušila dvě ze svých jedenácti časových pásem.

Změna se týká nejvýchodnějších částí země Čukotského autonomního okruhu a Kamčatského kraje, které mají nyní stejný čas jako magadanská oblast, Udmurtska a Samarské oblasti, které přešly na čas shodný s Moskvou, a Kemerovské oblasti.

Samotný přechod byl realizován tak, že v daných celcích nebyla letos zrealizována změna ze zimního času na letní.

Zmiňovaným konečným cílem reforem by mohla být redukce celé Ruské federace na pouhých šest časových pásem.

Zdroj: http://cs.wiki­news.org/wiki/Rus­k%C3%A1_federa­ce_ru%C5%A1%C3%AD_dv%C4%­9B_%C4%8Dasov%C3%A1_p%­C3%A1sma

Další odpovědi
hanulka11

Území je rozděleno do 9 časových pásem a do 83 samosprávných celků.
Doplňuji:
vidím, že odpověď annas je aktuálnější, omlouvám se ,že jsem vložila starší info

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Rus­ko