Na kolik by stát vyšlo, kdyby k občance dával elektronický podpis, aby si mohl občan úřednosti vyřídit z domova pře net?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak to si pište, že náš stát by to stálo určitě hodně a občany ještě násobek téhle částky.
Cožpak nesledujete, jak tady probíhají výběrová řízení?
A to jste na tom fyzicky tak špatně, že nemůžete čas od času navštívit nějaký úřad? Víte, jak by si připadaly úřednice, kdyby za celé dny jenom zíraly do počítače a neviděly ani jednoho občana? Vždyť by úplně zapomněly, jak mají jednat s lidmi (mimochodem některé to mají problém zvládat už teď).
Nezdá se Vám, že už mobily mají na svědomí zhoršení kvality mezilidských vztahů? Než aby zaběhla přes ulici k sousedovi, tak většina lidí vezme mobil a píše sms. Kam jsme se to dopracovali? Chcete, aby bylo ještě hůř?

Další odpovědi
led

Otázku musím doplniť,
o koľko viac by musel investovať štát do likvidácie súčasných pracovných miest administratívnych a iných pracovníkov na úradoch a vytvorenie nových miest pre to množstvo uvolnených pracovníkov, ako v súčasnosti vynakladaných finančných prostriedkov na ich udržiavanie…
A teraz obidve sumy spočítajte.

Sůwa

Považuji za zbytečné řešit tohle masově, kdo má potřebu, tak si elektronický podpis zajistí sám a nevím k čemu by to bylo ostatním. Je to podobné jako s čipováním, finance stát potřebuje na důležitější věci ( nepište, že do vlastních kapes předních činovníků).