Sokolxx

Na koho se prosím obrátit v případě zveřejnění fotek bez mého souhlasu (jsem autot)?

Na webových stránkách jsou bez mého souhlasu zveřejněny moje fotografie (jsem autorem). Na koho se prosím obrátit? Přímo na policii? Nepodařilo se mi sehnat kontakt na webmastera a organizační pracovník klubu na jehož webu fotografie jsou odmítá spolupracovat.

Nejlepší odpověď
Hamon

Obávám se, že policie v tomhle moc aktivní nebude.
Poslat žádost o okamžité stažení fotek s tím, že pokud tak neučiní, podnikneš právní kroky a budeš požadovat finanční kompenzaci.
Pokud fotky nestáhnout, tak za právníkem a podat žalobu.

Další odpovědi
postcd

Nejrychleji asi na majitele webu, například kontakty v takzvaných WHOIS. http://nic.cz/who­is/ – zadat doménové jméno. Pokusil bych se nezačít hned vyhrožovat.
Doplňuji:
pak případně v tzv obchodním rejstříku najít firmu