TheCornell

Na koho se obrátit skrz „bordel“ na pozemní komunikaci?

Dobrý den, rád bych se zeptal, na koho se mám obrátit skrz „hromadu“ štěrku na silnici. Jedná se pravděpodobně o vysypaný materiál z kamionu, jelikož je to v zatáčce, je to o to nebezpečnější např. pro motorkáře. Nejednou se mi stalo, že mi to podjelo. Šel jsem s tím na obecní úřad, kde jsem tento problém popsal a řekli mi, že to dají za úkol pracovníkům VPP. Uběhlo už 14 dnů a štěrk je tam pořád. Paní na úřadě mi napodruhé řekla, že to není jejich starost. Na koho se mám teda obrátit?

Nejlepší odpověď
gecco

Obrať se na Policii ČR a nebo na správce dané komunikace (2. a 3. třída → krajský úřad; dálnice a 1. třída → ministerstvo dopravy)…
Ta PČR je jednodušší.
😉

Další odpovědi
Drap

Na správce komunikace

anonym

policie. jinak dneska to nikdo neřeší. zemědělec a stavební stroje nanesou bahno na silnici a neuklízí to. za komanče po p…i

anonym

Sakryš, zrovna potřebuji kárku štěrku. Kde že to je?
Jinak dle gecca.

Michálek1245

Ono záleží na tom, co je to za nepořádek. My jsme takhle u stavby taky jednou prokaučovali jednu partu a zůstal tam po nás nepořádek. Jenže se nedalo nic dělat a tak jsem dojel do půjčovna stavebních strojů Praha a museli jsme to svépomocí uklidit. Jinak abych se vrátil k tomu vašemu dotazu. Pokud to brání provozu, tak hasiči nebo městská policie a ty by měli zajistit odklizení na účet toho, kdo to způsobil.

TheCornell

Děkuju za odpověď.
@barbakan: Obávám se, že celá kárka tam nebude :)

honza19hk

pokud to tvoří překážku na silnici a ohrožuje to bezbečnost provozu můžež zavolat hasiče.
minimálně to zametou mimo silnici,pokud se ti hodí štěrk vezmi lopatu a kolečko.