Na koho se obrátit, když nejsem spokojena s výsledkem reklamace a firma odmítá připustit diskuzi a píše stále to samé?

Dobrý den,
ani ne půl roku staré boty se začaly uvnitř odírat. Jedná se o letní vycházkovou obuv za 1200,- Kč. Obrátila jsem se na přítomný personál a sdělila na co chci obuv používat. doporučily mi ji. Nyní jsou jejich argumenty, že bota je příliš propocena a vybraná špatná velikost. Jsou takové argumenty v pořádku? Bota nebyla nošena pravidelně a není ani půl roku stará. Co se dá podniknout?
Děkuji Eliška

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud se domníváte, že je vaše reklamace oprávněná obraťte se svou stížností na Českou obchodní inspekci.
Kontakty:
http://www.coi.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Také jsem pro čOI.

Bronzový

Podle mého názoru je potřebné podat řádnou reklamaci na poškození výrobku běžným používáním v zákonné lhůtě 24 měsíců.To by měl jakýkoliv výrobek vydržet.Nějaké povídání prodavače není rozhodující,protože on má zpravidla v popisu práce prodat a ne poradit.Je to smutné,ale je to tak.Pokud bude taková reklamace zamítnuta a Vy budete chtít pokračovat v domáhání se kvalitního výrobku ,je podle zákona rozhodující posudek soudního znalce.Ti jsou zapsaní na příslušném krajském soudu /www/.Pokud ON rozhodne ve Váš prospěch,máte nárok na odškodnění plus úhradu nákladů - znalečné, poštovné,cestovné.Pokud Vám to tzv.zabije, máte smůlu.Doporučovaná ČOI v tom nic neudělá,resp. Vás odkáže na shodný postup.
Zákon je zákon /to byl kdysi film/.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 415
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.