Romana

Na koho připadne polovina majetku manželů po rozvodu v případě, že by jeden z nich zemřel?

manželé bez vyrovnání majetkových vztahů a bez dětí

Nejlepší odpověď
anonym

Nevyrovnaná polovina SJM by v tomto případě připadla dalším dědicům ze zákona. Pokud tu nejsou děti, tak rodičům nebo sourozencům zemřelého manžela. Pokud by zde nebylo vůbec žádné příbuzenstvo, které by mohlo dědit, tak by polovinu SJM zdědil stát. A to by teprve začalo to správné veselí.
Raději se koukejte vyrovnat zavčas, pokud se jedná o Váš vlastní problém.