iceT

Na koho či kam se má obrátit o pomoc?

Právě jsem vyslechla trafikantku a její potíž spočívá v tomto:její syn tady v Čechách učil angličtinu,až si namluvil Mongolku a vzali se,aniž se on někomu zmínil.Odletěli spolu do Anglie,že tam měl nějakou práci a narodila se jim holčička,teď má kolem tří let.Když se vrátili zpět do Čech,tak vypověděli smlouvu o stavebním spoření,aby si mohli zařídit bydlení,ale trafikantčina snacha se rozhodla,že navštíví s dcerou svou rodinu v Mongolsku,že je už osm let neviděla.Syn se rozhodl letět tam s nimi,pro jistotu.Zůstali tam asi tři měsíce,ale mongolští úředníci při příletu zřejmě poškodili pas a nyní jí nechtějí vyřídit nový,že prý neznají to,že si nechala za své rodné příjmení připsat i současné příjmení jako vdaná.Jako manželka občana ČR tady má zřejmě trvalý pobyt,přesto se kvůli nějaké byrokracii nemůže vrátit zpět do ČR,přestože její manžel i dcera přiletěli zpátky.
S českými úředníky na ambasádě tam problém není,ale jen s těm mongolskými.Tra­fikantka se zatím snaží řešit tento problém přes ombudsmana.Pokud se snacha nebude moci vrátit do ČR,tak trafikantka má v ůmyslu požádat o svěření vnučky do péče otce.
Kam jinam se ještě lze obrátit o pomoc?Jak se vůbec taková situace dá vyřešit?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Ať se obrátí na ministerstvo zahraničí a vysvětlí tam svůj problém.

Další odpovědi
arygnoc

také mne napadl červený kříž.
ještě by možno pomohlo obráti sa na ministerstvo zahraničí čr, případn požádat o osobní intervenci hraběte Karla Schwarzenberga (ministra zahraničí).

Danča84

Jiný kraj, jiný mrav, to to dopadlo ještě relativně dobře. Představ si, kdyby ta trafikantka měla dceru, která by se provdala za muSLIMÁKA, a ten jí po svatbě zastřelil kvůli tomu, že zjistil že není panna… Držím palce ať to dobře dopadne a tento příběh ať se stane poučením pro podobné „svatební dobrodruhy“! Českým nevěstám/ženichům rozumí jen Český protějšek!

ten který je

Nejsem odborník,ale napadlo mne ještě kontaktovat červený kříž.

Michal Kole

Co mongolská ambasada ?
http://monembas­sy.cz/index-5_cz.html

led

Nech sa obráti na najbližší okresný/krajsky súd so žiadosťou o zverenie dieťaťa do starostlivosti otca

baghira

Nechtějí jí dát pas s jejím současným příjmením, nebo ho nechtějí vydat vůbec? Pokud jde jen o to jméno, ať si tam nechá napsat jakékoliv, hlavně že se dostane ven.
Jinak využijte VŠECHNY možnosti, co vám tu radí.