Otas1

Kdy dát do kupy (stříhat – kolik) na jaře zasazenou broskev?

na jare zasazena broskev.kdy ji dat do kupy?strihnout a kolik

Nejlepší odpověď
johana 56

Řez broskvoní
V březnu začínáme s řezem broskvoní, který je velmi odlišný od řezu ostatních ovocných stromů a nejvíce se podobá řez vinné révy.
Broskvoně řežeme několikrát ročně. Mladší stromky ořezáváme v březnu, v červnu a v září. Starší stromy už ořezáváme jen na jaře a v pozdním létě.
Základním a nejdůležitějším řezem je řez jarní. Zjednodušeně jde říci, že broskvoně se řežou mnohem více než například jabloně. Při řezu je velmi důležitý ovocnářský cit a uplatnění základních pravidel řezu broskvoní.

http://www.ke­liwood.cz/aktu­ality/rez-broskvoni-ovocne-steny-tvarovani-ovocnych-stromu-prihnojovani-stromu-brezen-dil-ctvrty