Na jaře jsem vysadila 2 malé třešničky. Mám je nějak na zimu „zabalit“? 🙂 Nemám zkušenosti. A může být okolo …

celeho stromku vysazena trava . ? Nevadi to korenum. ?
A jeste : " nekdo .. neco … " mi sezralo kousky listecku !! Jsou tam kousance. 🙂 Co s tim. ? 🙂
Diky . Zahradnice -iv- 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud jsou třešničky zasazené již od jara, mají už dobře vyvinutý kořenový bal. Neni nutno je nijak zvláště chránit. Proti velkým mrazům by jim neuškodilo obalení, něčím na zateplení. Například slámou a pod. Obalují se jen kmínky. Většíriziko pro třešničku je, že se na jaře brzy probudí, začne pučet a mrazy by jí mohly poškodit. Doporučuje se kmínek natřít vápnem. Bílá barva se ohřívá pomaleji než tmavá,a tak třešnička nebude si brát tolik tzepla. Stejně účinné je z jižní strany o kmínek opřít desku, která kmen stíní.
Tráva až ke kmenu stromu nevadí. Zhoršuje to pouze průniku případného přihnojení ke kořenům

Další odpovědi
Hykam

Hlavně vám doporučuji stromky před zimou řádně zalít, většinou si lidi myslí že jim stromky zmrzli ale oni ve skutečnosti přes zimu uschly.
Tráva samozřejmě nevadí.
Okousané lístečky v tuto dobu již řešit nemusíte, stromu to již nevadí.

dudu

Dříve bylo důležité chránit kmínky mladých stromků před okousáním zajíci, nejčastěji vhodným pletivem. Dnes však připadají tak tři zajíci na jeden okres, takže riziko je zanedbatelné. Ale sichr je sichr i když máte zahradu zaplocenu.