Radomír.cz

Na jakých zámcích se natáčela pohádka Pyšná princezna?

Pohádky – natáčení

Nejlepší odpověď
marci1

Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou, Telč.
Podrobněji zdroj : http://www.fil­movamista.cz/238-Pysna-princezna

Další odpovědi
dudu

Pojďte s námi na výlet do Telče. Dobře si prohlédněte boty, které jste si na výlet obuli. Pouze šněrovací jsou tou správnou volbou. Vždyť bez nich byste si nemohli opřít v zámecké zahradě nohu o obrubu kašny a pronést slavnou větu: „Zavaž mi střevíc!“, stejně jako princezna Krasomila v roce 1952, kdy se tu natáčela pohádka Pyšná princezna. Ve skutečnosti to nebylo sídlo roztržitého panovníka vládnoucího Půlnočnímu království, ale předního šlechtice Zachariáše z Hradce, potomka Rožmberků. Původní gotický hrad ze 14. století byl o dvě stě let později přestavěn na renesanční zámek. A dnes patří s městským jádrem ke světovému kulturnímu dědictví.
Zdroj: Zpravodaj ČT

anonym

Hodně záběrů se točilo v Hluboké nad Vltavou.

Zdroj: http://cestova­ni.idnes.cz/jak-pysna-princezna-dohodila-micem-z-hluboke-az-do-trebone-p31-/po-cesku.aspx?c=A080529­_120612_igcechy_tom

redy

Hezký dudu,byls na prohlídce?