Bramboura

Na jakých principech je založena Evropská Unie? :)

Nejlepší odpověď
mosoj

Na stejných, jako byla založena RVHP.

Další odpovědi
JájsemRaibek

viz wikipedie:
Evropská unie je založena na Smlouvě o Evropské unii a na Smlouvě o fungování Evropské unie, které uzavřely členské státy a kterými na Unii přenesly některé své pravomoci za účelem dosažení společných cílů. Podle čl. 3 Smlouvy o EU je cílem Unie podporovat mír, své hodnoty a blahobyt obyvatel. Unie zejména poskytuje svým občanům prostor svobody, bezpečnosti a práva bez vnitřních hranic, ve kterém je zaručen volný pohyb osob. Vytváří vnitřní trh a usiluje o udržitelný rozvoj Evropy, založený na vyváženém hospodářském růstu a vysoce konkurenceschopném sociálně tržním hospodářství a ochraně životního prostředí. Podporuje vědecký a technický pokrok a bojuje proti sociálnímu vyloučení. Mezi cíle dále patří podpora hospodářské, sociální a územní soudržnosti a solidarity mezi členskými státy. Unie vytváří hospodářskou a měnovou unii, jejíž měnou je euro. Ve svých vztazích s okolním světem Unie zastává a podporuje své hodnoty a zájmy a přispívá k ochraně vlastních občanů. Dle smlouvy přispívá k míru, bezpečnosti, udržitelnému rozvoji planety, volnému a spravedlivému obchodování, vymýcení chudoby, ochraně lidských práv a k dodržování a rozvoji mezinárodního prá­va.

anonym

  • ztráta původních kultur, tradic a zavedených zvyklostí
  • všeobecné podřizování se Francii, Německu a Beneluxu
  • tvorba absurdních zákonů

ReHu

Připadá mi, že na takových, že někdo rozhoduje o druhým :'-(

e1232851@trb

jako motocykl Jawa na principu náhodného výbuchu 😉