Na jakých, nejméně předpokládaných místech, se dají najít kešky?

Kde jste našli tu svou?

Ukázka originální schovky.

Geocaching (anglicky /dʒɪɒkæʃɪŋ/, v češtině také často /gɛɔkɛʃɪŋk/) je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache (v češtině psáno i keš), o níž jsou známy její zeměpisné souřadnice (v systému WGS 84). Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Člověk zabývající se geocachingem bývá označován slovem geocacher, česky též geokačer nebo prostě kačer. Po objevení cache, zapsání se do logbooku a případné výměně obsahu ji nálezce opět uschová a zamaskuje.

Všeobecně oceňovaným prvkem geocachingu je umisťování keší na místech, která jsou něčím zajímavá a přesto nejsou turisticky navštěvovaná. V popisu cache (listing) jsou pak uvedeny informace o místě s jeho zvláštnostmi a zajímavostmi. Cache se ale umisťují i do zajímavých míst velmi frekventovaných. V některých případech je zajímavým právě úkol, který je s nalezením cache spojen.

Cache
Běžný obsah cache

Cache bývá voděvzdorná, většinou plastová schránka, kanystr, apod. Zakladatel cache (owner – majitel) po jejím umístění zveřejní její souřadnice na některý internetový server zabývající se geocachingem. Schránka by měla být dostatečně veliká, aby se do ní vešel deník (tzv. logbook), do něhož se zapisují její nálezci. Bývá zvykem umísťovat do cache také nějaké předměty na výměnu. Nálezce cache si smí takový předmět vzít (a například přenést do další cache), ale musí místo něj vložit něco vlastního (jiný předmět) pro další účastníky hry, o stejné nebo vyšší hodnotě. Cache musí být od sebe vzdálené minimálně 0,1 míle, což je 161 metrů.
Obsah cache

Schránka by měla vždy obsahovat alespoň logbook a informaci pro náhodné nálezce („mudlokarta“). Schránka (nebo alespoň logbook) by měla být jednoznačně označena názvem cache.

Vhodným doplňkem základního obsahu cache je pak ještě tužka, uzavíratelný plastový sáček pro vodotěsné uložení logbooku a tužky a náhradní plastový sáček pro zabalení schránky (pokud je schránka od zakladatele takovým sáčkem opatřena).

Logbook, mudlokarta, vlastní schránka, obal, tužka, případně ořezávátko je stálou součástí cache, a nesmí se z ní odnášet, ani výměnou za jiné předměty!

Pokud to rozměry schránky cache dovolí, může zakladatel cache přiložit drobné předměty na výměnu, nebo trackovatelné předměty (TB nebo GC – viz níže).

Pokud nálezce v cache neobjeví žádný předmět na výměnu, nebo se mu žádný nelíbí, nemusí si jej vzít. Může v cache ale zanechat jiný takový drobný předmět. Rozhodně by si ale neměl vzít žádný předmět z cache, aniž by do cache jiný předmět o stejné nebo vyšší hodnotě výměnou vložil. Celková hodnota obsahu cache se nesmí výměnou snížit. Vhodnost konkrétních předmětů pro vložení do cache je dána jednak velikostí schránky, ale také představou, že nejčastějšími geocachery, kteří se na výměnu těší, jsou malé děti. Naprosto nevhodné jsou tedy předměty jako peníze (s výjimkou symbolických platných mincí jako např. jednotlivé mince cizích měn), cigarety, plynové zapalovače, předměty s nemravným vyobrazením apod. Nepřípustné je vkládání jakýchkoliv potravin (žvýkačky, sušenky, bonbony…).

Více zajímavých informací zde: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ge­ocaching

Nejlepší odpověď
Emefej

Nevím, otázky delší než dva odstavce nečtu.

Další odpovědi
Funna

objevil jsi geocaching?…hmm…a ptát se zde jak jsou ukryté je spoilování (nápověda) těm, co chtejí nějakou tu zajímavě ukrytou najít (např. co práskl klumprt)…ale tyhleprozradit můžu, ty stejně nikdo neodloví..
jedna je na orbitální stanici a druhá 3 km pod hladinou oceánu…přeju všem bezproblémový o­dlov…

klumprt

Například pod pivním víčkem jakoby zašlápnutým do země. Nebo v umělém psím hovínku.

Doplňuji:
Myslím, že jsem toho zase tolik nepráskl. Vůbec jsem neuvedl, které kešky byly takhle schované ani v jaké lokalitě. Můžete teď začít zvedat každé pivní víčko, které najdete, hrabat se v každém psím hovínku, které uvidíte. A když pak natrefíte po letech na ty dvě konkrétní keše, tak myslím, že si ten bod zasloužíte. 🙂

Nuk nuk

Nejlépe se hledají tam, kde jsou ukryté.

carlosbomber

Tady je asi zbytečné se ptát. lepší je když se zeptáš přímo na forum Geocaching.( http://www.ge­ocaching.cz/pa­ge/index.html ) tam se dozvíš více informací jak tady. a když te to vážne chytne tak tady se zaregistruj a hrej ( http://geocachin­g.com )

Nuk nuk

Funno, netrapte ho, chudáka, teď půjde shánět skafandr :D