Bajt

Na jaký souborový systém mám naformátovat kartu pro systém Android na telefonu X10 ?

Vím, že Android je založený na Linuxu a tak nevím, zda-li mám kartu naformátovat na EXT nebo stačí obyčejnej FAT.

.. Na telefonu jsem to již zkoušel, ale nějak to blbne ..

Odpovědi
RomanP

Pokud ji budete formátovat v PC tak to nechejte na systému ať to rozhodne on . Já nedávno formátoval kartu na Symbianu a ani jsem se nedíval v čím je dal jsem formátovat a tím to haslo . Karta jede v Nokii bez problémů

anonym

Kartu pro Androida naformátuj klasicky na „FAT32“ … v kterémkoliv počítači.

Je to sice linuxový systém to však neznamená, že by neuměl pracovat s FAT32 …

Starý FAT/FAT16 určitě ne – ten technicky nedostačuje.
EXT být také nemusí – ten zase technicky převyšuje a také to nedělá na sd kartách dobrotu – jeho bezpečnostní žurnál škodí životnosti SD karty a ztratil byste možnost připojit kartu usb kabelem k windows-počítači.