nyjono

Na jaký neduh se užívá lék Cordipin 10 mg?

Dík.
Z informací na netu moc nechápu.

Nejlepší odpověď
brillant

Nejlépe je zeptat se ošetřujícího lékaře z jakého důvodu (na jakou nemoc) uvedený lék předepsal (doporučil).

Další odpovědi
cochee

Obecně řečeno jde o lék proti vysokému tlaku (krve).

Kepler

Nifedipin (účinná složka) podstatně zlepšuje zásobování myokardu kyslíkem při současném snížení poptávky po kyslíku. Nifedipin má antianginózní vlastnosti. Díky snížení periferní rezistence (vazodilatace) normalizuje vysoký krevní tlak.

Indikace:

  • Léčba hypertenze.
  • Léčba anginy pectoris: zvláště chronické stabilní anginy pectoris a vazospastické anginy pectoris (bolest na hrudi v důsledku nedokrvení srdečního svalu).

http://farmace­utika.info/cor­dipin-retard