Werwolfo

Na jakou vysokou školu jít, pokud chci učit na umělecké střední/odbor­né škole?

Jsem v předposledním ročníku na gymnáziu a čím dál tím víc toužím učit lidi kresbu, dějiny umění a vše, co se toho týká. Měl byste prosím někdo nějaký tip, kam bych mohl směřovat?

Zatím jsem uvažoval nad filozofickou fakultou nad pedagogickým oborem se zaměřením na dějiny umění a VV.

Pokud by někdo věděl, jaké vzdělání má například učitel školy typu Hollarova, Hellichova (pražské umělecké školy) byl bych moc vděčný.

Odpovědi
xxx3

na uměleckých středních školách učí odborné předměty zpravidla lidé, kteří se danému oboru věnují profesionálně, čili obvykle absolventi uměleckých oborů. Pedagogický obor se k tomu moc nehodí, spíš něco typu AVU nebo UMPRUM. Podobné je to s hudbou či herectvím.

led

Doporučenie:
spravte si VŠ daného umeleckého smeru a k tomu aspoň pedagogické minimum.
Nestačí ovládať len teoriu, hlavne v umení je dobré mať aj prax v potrebnom odbore. Žiaci vedia byť veľmi kritickí a ak učiteľ nevie zodpovedať aj ich občas až zákerné otázky (z praxe), má to u nich prehraté.

led

Než som začala učiť, mala som za sebou aj praktické výsledky, o ktoré som sa mohla pri učení opierať.