Pavlina.K

Na jakou vysokou školu jít, chci-li se zaměřit na grafický design? Který obor na Masarykově univerzitě si vybrat?

Příští rok si budu muset vybrat semináře a tak už teď přemýšlím, jaké to asi budou. Bohužel ještě nevím co bych tak chtěla dělat, o to je to těžší. Přemýšlela jsem o grafickém designu na Masarykově univerzitě, jelikož mě vždy bavilo stříhat videa, navrhovat vzhled stránek nebo dělat různé projekty do školy, prezentace atd. (na tyto věci jsem celkem perfekcionista, takže nad tím strávím většinou dost času, aby to vypadalo opravdu dobře). Dívala jsem se na stránky MU, jenže těch oborů je tam tolik, že se v tom moc nevyznám. Nemáte někdo s tímto zaměřením nějaké zkušenosti, nejlépe přímo na MU? Hodily by se nějaké tipy, jaké obory volit. Děkuji

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Grafický design se obvykle nestuduje na běžných univerzitách, ale na vyšších nebo vysokých uměleckých školách. Bylo by tedy asi vhodnější se poohlédnout po nějaké výtvarně zsměřené škole.
Nicméně na MU je přímo obor Grafický design na fakuletě informatiky.
https://www.fi­.muni.cz/kata­log/obory_html/mgr-ap-gd.xhtml.cs

Další odpovědi
anonym

K tomu, aby ses tímhle mohla živit, žádnou vysokou nepotřebuješ. Mnohem lepší je se to naučit sama. Jestli jsi mezi svými spolužáky vynikala, tak se na tu vysokou fakt vykašli, a uč se nové věci sama doma, jinak tě to bude zbytečně zdržovat…

Přeji hodně štěstí.

Arne1

Brněnské VUT má také uměleckou fakultu. Desing by tam měl být v náplni, ale čím se skutečně zabývají – o tom mám jisté nelichotivé představy.