Avatar uživatele
Smode

Na jakou teplotu vám vyhovuje vytápět svůj dům/byt?

A vypínáte či regulujete teplotu během dne/noci nebo o víkendu? Je vámi zvolená teplota dána více ekonomickým hlediskem či komfortem?

Já vytápím na „panelákovku“ – tedy 24°C (jsem v miniaturním pasivním domku takže účet není rozhodující). Vytápění nijak nevypínám (kromě čtyř hodinových vypnutí denně – vzhledem k el. tarifu (vypnutí nepostřehnutelné) ani nereguluji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? shaman88 před 2624 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Já tedy v bytě preferuju během bílého dne tak 21 – 22 st. Nepreferuju trenýrkovou teplotu. Pokud je mi trošku chladněji a nehýbám se, pak se zateplím raději mikinou. Ušetřím tak tisíce korun ročně. Mám poznatky, že chalupáři mají nejradši tak 18 st.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
shaman88

Hlavně záleží na tepelné izolaci domu – zateplení, okna. Pokud má člověk stará dřevěná okna přes které mu profukuje tak musí topit více. To samé pokud mu táhne chladný vzduch ze sklepa či spižní panelákové roury. Normální je mít stabilně v bytě/domě tak 19 – 25 °C . Pokud se ti moc rosí okno, tak poznáš že máš v bytě moc vlhko a pokud nezatopíš tak se ti budou dělat na stěnách plísně.

Upravil/a: shaman88

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
brillant

Pro mě je optimální teplota 19 – 21°C. Pro XYL 21 – 23°C, takže vyšší teplota u nás vítězí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Obývák 20, koupelna 17, ložnice 15, záchod 12

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

To je různý. Podle toho, jestli se doma jen otočím, nebo sedíme v klidu u TV či PC. Když vylezu z vany, taky nechci pochodovat v zimě nebo se ještě za vlhka balit do tepláků, mikyn nebo pod peřinu. Tak si pro pohodu přitopíme.
V ložnici je cca 15°C.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek