Bronzový

Na jakou střední školu se mám hlásit, chci-li se po studiu uplatnit jako učitelka na základní škole?

Ahoj, právě končím osmý ročník na Základní škole a nejsem si jistá, kterou školou bych měla pokračovat v případě, že bych ráda vyučovala na Základní škole? Pokud bych po střední chtěla na Pedagogickou fakultu v Praze, nevím, jestli postačí gymnázium..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Samozřejmě, že postačí gymnázium, dokonce je pro tento účel ideální volbou.
Doplňuji:
Ad Michal Kole:
Střední pedagogické školy jsou primárně zaměřeny na přípravu učitelek do mateřských škol. Samozřejmě, že z této školy lze také jít na pedák, ale rozhodně člověka nepřipraví na studium VŠ tak dobře, jako gympl. Navíc je zde ten faktor zmiňovaný chudstem - co když dojde v průběhu let ke změně plánů? Já osobně jsem teda plány měnil co chvíli (prakticky až dodnes) a rozhodně jsem neměl zdaleka definitivně jasno v nějakých 14 letech.

Další odpovědi:

Zlatý

Stačí,a také je možné jít na Střední pedagogickou školu,a potom pokračovat na vejšce.

Zlatý

Gymnazium. Všeobecné vzdělání, šance pro změnu v povolání - dalším studiu je větší než u pedagogických školách.

Zlatý

Já bych spíš doporučil pedagogickou střední. Ale i to gymnazium nemusí být špatné pokud chcete učit nějaké všeobecné předměty jako je např. čeština, matika, angličtina, občanka, dějepis, možná ještě tělák
Doplňuji:
pro Chrust: Na pedagogické střední bude mít odborné pedagogické předměty.

A když nebude učitelkou na ZŠ tak s pedagigickou školou, může pak dělat nějakého lektora třeba v jazykové což by z gymplu nemohla.

Sice by třeba uměla perfektně jazyk, ale zase by neměla pedogagické dovednosti.

Každý máme jiný názor, já si myslím, že gympl je jen rozšířená základka a do života nedá žádnou odbornost jako střední odborná škola.

Zlatý

Michal Kole: a to existuje? Daleko lepsi bude mit, kdyz pujde na vseobecne gymnazium. (Co kdyz se navic pak rozhodne, ze ucitelka nebude - z gymplu bude mit vice moznosti, nehlede na to, ze pokud existuje pedagogicka stredni, bude na ni obrovsky natresk.) Naprosto souhlasim s Butanim.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2417
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.