Rosie5

Na jakou střední školu mám jít, když chci být veterinářkou?

Nemůžu se rozhodnou, jestli bych měla jít na gympl nebo na střední školu zaměřenou přímo na veterinářství. Co na to vy? Všude čtu, že gympl mě lépe připraví na vysokou, která je tady v ČR jen jedna…Prosím pomozte mi s výběrem, chci jít za svým snem! Děkuji za odpovědi!

Odpovědi
Terez_ka

Pokud jsi z Prahy jsi rovnou na středí školu s oborem veterina
např. zde ► http://www.pod­skalska.cz/de­fault.asp

Potom bych pokračovala na vysoké škole zdravotnické zaměřené na veterinu. Rozhodne budeš na vysokou školu veterinářskou lépe připravená už se střední školy veterinářské než z gymplu ;)

gecco

Terezko, dovolím si oponovat…
😉
Pokud uvažuješ o studiu na VŠ (což je pro povolání veterinářky nutné), vždy je nejlépe zvolit SŠ vzdělání na gymplu. Problém totiž spočívá v tom, že zatímco odborné předměty ze SŠ (veterinární) se na VŠ budeš učit ´znovu´ (a mnohem šířeji a hlouběji), chyběla by ti na VŠ gymplácká chemie, matematika a fyzika.

dejavu

Rozhodně na gympl, střední veterina by tě nepřipravila tak dobře na přijímací zkoušky na výšku. U SOŠ se počítá, že ten žák pak půjde rovnou do praxe a pokud nechceš skončit někde očkovat kuřata v drůbežárně, tak vol ten gympl, chemie a fyzika je tam vždy lepší.

lucie1312

Ano,jdi na Podskalskou (pokud jsi z Prahy)