bikes41

Na jakou střední školu mám jít když bych chtěl být strojvedoucím? Za odpovědi předem děkuji..

Nejlepší odpověď
fcoop

http://www.pe­pazdepa.cz/
Doplňuji:
Klikni si na „Studuj s námi“.

Další odpovědi
gecco

Nutným vstupním požadavkem pro možnost absolvování specializovaných kurzů strojvůdce je SŠ (maturita) – takže, v zásadě, stačí libovolná SŠ.
Samozřejmě velkou výhodu budeš mít po SŠ technicky zaměřené, ideálně s dopravním zaměřením.
Jen ještě musíš počítat s tím, že ihned po absolvování SŠ se o tuto práci nemůžeš ucházet (dalším nutným požadavkem je věk 21 let) – takže pokud si najdeš zaměstnání u některého z dopravců v jiné profesi (opět je výhodou technicky, ideálně dopravně, zaměřená SŠ), můžeš si v předstihu profesi strojvůdce ´osahat´…
😉