Lubicipek

Na jakou střední školu ?

Na jakou střední školu bych měla jít pokud chci být voják ? Nebo něco v oblasti vojenství ? (na gympl nemám) chci přesněji obor, než konkrétní školu… nejlépe dostupné v praze a okolí

Nejlepší odpověď
annas

Vojenská střední odborná škola je jediná v Moravské Třebové, nikoliv České Třebové.

"Škola umožňuje mladým lidem získat úplné střední odborné vzdělání ukončené maturitní zkouškou a vyšší odborné vzdělání. Současně je připravuje pro další studium na vysokých vojenských školách. Žákem VSŠ a studentem VOŠ MO v Moravské Třebové se může stát každý, kdo splní podmínky přijímacího řízení.

Absolventi VSŠ a VOŠ MO mají možnost studovat na všech fakultách Univerzity obrany nebo jsou přímo zařazováni k vojenským útvarům a zařízením. "

O možnostech studia na střední i vysoké škole se dovíte v odkazu.

http://www.vo­jenskaskola.cz/Stran­ky/default.as­px

--
Jeden můj příbuzný v Moravské Třebové studoval, ale po jejím ukončení nezůstal v armádě. Začal studovat zcela jiný obor na VŠB v Ostravě.

Nebo můžete jít na gymnázium a pak na Univerzitu obrany, Fakultu vojenských technologií, oboru Automatizované systémy velení a řízení a jiné obory – výhoda! po 2 měsících se stanete vojákem z povolání.

http://www.unob­.cz/Stranky/de­fault.aspx

Další odpovědi
uccello

Střední vojenská je jediná v České Třebové. Jinak cituji odpověď na dotaz, z jakých předmětů je dobrý maturovat, pokud chceš pokračovat na Vojenský obor FTVS UK Praha: „Bonifikace za maturitní vysvědčení se neudílí. Výhodou, nikoli však podmínkou je maturita z biologie, anglického jazyka, základů sportovního tréninku, či psychologie.“