Zvědavý

Na jakou školu po základce jít když víte že chcete hrát v divadle ??

existuje něco jako střední divadelní škola nebo tak něco ?

Nejlepší odpověď
annas

Existuje konzervatoř, na ní je dramatický obor, bývá většinou jako hudebně-dramatický. Musíte vykonat talentové zkoušky.

! !Konzervatoře poskytují středoškolské vzdělání zakončené maturitní zkouškou nebo nižší vysokoškolské vzdělání ukončené absolutoriem. Studium na konzervatoři bývá obvykle šestileté (u tanečních oborů osmileté), přičemž po čtyřech (v případě osmiletého studia po osmi) letech je možné složit maturitní zkoušku. Na některých školách je tato zkouška povinná, někde pouze dobrovolná (namísto toho se skládají závěrečné komisionální zkoušky z českého jazyka a literatury a dějin oboru). Celé studium se zakončuje absolutoriem a absolventi získávají titul DiS. podobně jako absolventi vysokých odborných škol.

Více informací o konzervatoři
http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/konzervator-ss-vos-a-drina-v-jednom

" Po absolvování konzervatoře si lze ale stejně tak doplnit vzdělání v následném vysokoškolském studiu uměleckého nebo pedagogického směru (nejčastěji to bývá AMU, HAMU, JAMU, DAMU, pedagogické fakulty apod.). K tomu, aby mohli absolventi studovat vysokou školu, však musejí mít vykonanou maturitní zkoušku."

Další odpovědi
klumprt

Nejlíp na gympl, který má vlastní amatérský divadelní soubor.

anonym

http://www.prgcon­s.cz/zakladni­informace

ivzez

Je-li člověk dobrý, pak dramatické oddělení konzervatoře.
Pokud se tam nedostane, tak třeba gymnázium a po něm
buď VŠ (DAMU) nebo hereckou VOŠ.