Na jakou školu mám jít v ČR abych se s tím vzděláním uživila i v Americe???????? proísm poradte mi

Nejlepší odpověď
Terryle

Heleďse, na jakoukoli, která Ti jde a bude Tě bavit. Jen jestli plánuješ jít do USA, musíš hodně makat na angličtině, hlavně během té střední – z vlastní zkušenosti vím, že když začneš pořádně až na vysoké, už to jde hůř.
V USA se myslím bez problémů uživí šikovná sestřička, doktorka, učitelka nebo instruktorka zájmovejch kroužků pro děti… a to je jen tak, co mě z placu napadlo.
Hlavní je, aby tě to bavilo (v USA je myslím důležitý při žádání o práci vypadat zapáleně a nadšeně :) , bylas dobrá a uměla řeč. Pak se to zvládne :)

Další odpovědi
venkovan

Nejdřív ve svém oboru musíš být dobrá aby si se tam chytla. Potom musíš dostat oficiální povolení k práci v USA pokud tam nechceš dělat na černo.
Uvědom si, že takových co chce pracovat v USA je několik stovk tisíc lidí z celého světa.
Takže prohlédnout si jaká je situace na práci trhu v USA (větší šanci mívají špičkoví odborníci a potom myči nádobí), při jakémkoliv studiu se věnovat rozšiřování vědomostí nad rámec školních osnov, takže účasti v různých soutěžích, projektech pro středo a vysokoškoláky, výborná znalost angličtiny (americké) + nějaký jazyk navíc, využití studijních stáží, letních brigád nejen v USA a potom budeš mít o trochu větší šanci než ti ostatní co jen o životě v USA básní.
Je to tvrdě napsáno? Není – takový je život kde se někdy i dobrá práce zaplatí.