garibaldi

Na jakou školu když mě baví dějepis ?

Dobrý den,
po jakých středních školách nebo gymnáziích bych se měla poroshlédout když mě baví dějepis a jinak na vysvědčení budu mít čistou jedničku ?

Nejlepší odpověď
annas

Nejvíc hodin dějepisu se uží na gymnáziu. DEJ se učí třeba i na OA, ale jen 2 roky., tedy 4 hodiny.

Na gymnáziu je dotace 6 hodin. Uvádí se, že je to nejmenší počet hodin v historii výuky DEJ,, i když staří Římané považovali znalost historie za důležitou. Ale zpravidla se na gymnáziu otvírají dějepisné semináře. Záleží na jednotlivých školách, počtu učitelů, jejich oborech atd.

V rozsahu učiva gymnázia se skládají i přijímací zkoušky, pokud budete pokračovat na VŠ, třeba v oboru historie.

Další odpovědi
MK44

Při výrazném zájmu o dějepis doporučuju orientovat se na školy humanitního směru. Jako střední škola bude nejdostupnější gympl. Ten poskytuje širší vzdělání (například jak psát předponu roz- 😉 ), což umožňuje se později hlásit na různé humanitní VŠ směry. Ačkoli znát, alespoň v základě, dějiny lidstva a vývoje lidského myšlení a kultury je důležité pro vztah ke společnosti a pro možnost jí přispět, nalézt uplatnění jako historik, tedy specializovaný odborník, nemusí být v dnešní obchodně a technicky orientované společnosti snadné. Je tedy dobré se vedle dějin samotných zajímat i o další možnosti, jak si vydělávat na živobytí. Třeba jako učitel, kurátor nebo restaurátor historických památek, kulturní referent, průvodce, překladatel apod.

anonym

Otázkou je, co míníš tím „mě baví dějepis“ a nakolik se mu hodláš profesionálně věnovat…
😉
Ale doporučil bych ti gymnázium a poté další studium na některé filosofické fakultě.

Kelt

Na základní škole je probíráno málo dějepisu, ale když Tě to zaujalo, můžeš v tom pokračovat. Nejvíce se probírá dějepis na gymnáziu, je lepší si vybrat humanitní větev, nebo se pak specializovat na dějepis. A pak se můžeš rozhodnout dál. Jako učitel – to je pedagogická fakulta, pro případnou specializaci – filozofická fakulta.
Filozofické fakulty jsou v Praze, Brně, Olomouci i jinde. Pak můžeš se zaměřit na speciální období, pravěk, středověk, renesance a pod, ale to je hodně vzdálená budoucnost. Je dobré ji však znát.

Luciet

Pokud by tě bavily i dějiny výtvarné kultury, a umíš kreslit, můžeš zvolit obor Grafický design.