Na jakou finanční pomoc od státu mám nárok?

Zajímalo by mne, kam se má člověk obrátit poté,co je evidován na úřadě práce,ale neodpracoval 12měsíců,tudíž nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti. Odkud má tedy brát občan peníze na živobytí.Existují nějaké jené dávky n a které by měl mít člověk nárok?

Nejlepší odpověď
kropitko

Zjistěte si,zda máte nárok na podporu v hmotné nouzi.
Dávky a jejich výplata

•Dávkami, kterými se řeší pomoc v hmotné nouzi, jsou:
1.příspěvek na živobytí
2.doplatek na bydlení
3.mimořádná okamžitá pomoc
•O dávkách pomoci v hmotné nouzi rozhodují a vyplácejí je pověřené obecní úřady.

více info zde:http://portal­.mpsv.cz/soc/hn/ob­cane/obecne

Další odpovědi
standa

Vedle správné odpovědi Kropítka bych doporučil, abyste se peníze na živobytí pokusil(a) sehnat i prací…, jde to, ale musí se trošku chtít.

Popy

Lepší radu, než Standa nemám:-)

1popelka1

Stando, o tom by se dalo polemizovat.
Já chtěla, sháněla, a jakožto absolventku mě NIKDE nechtěli, ani neodepisovali na poslané životopisy, prostě tvrdý nezájem a pokud jsem nechtěla s vysokoškolským titulem pracovat u pásu nebo „uklízet po… záchody v pochybné hospodě“, trvalo to docela dlouho… samozřejmě jsem v té době nelenila a měla aspoň brigádu (sice jsem pak byla v mínusu, protože jsem musela daleko dojíždět, ale sedět doma bych nevydržela).