Na jakém principu fungují barevné prstýnky měnící se podle nálady a je to skutečně tak, že se mění podle nálady?

Nejlepší odpověď
marci1

Barvy se mění v závislosti na teplotě.
„Ve sklíčku nebo v kamínku prstýnku jsou termochromické kapalné krystaly, které mění barvu v závislosti na teplotě. Podobně fungují některé druhy teploměrů pro kojence, které se jim přiloží na čelo a podle zbarvení se na stupnici odhadne přibližná teplota – zda dítě nemá horečku. Těchto krystalů se využívá i na přibližné určení teploty mléka v kojenecké láhvi. S nápadem využít tyto vlastnosti termochromických kapalných krystalů přišel americký klenotník Marvin Wernick. Toho napadlo v roce 1960 při pozorování lékaře měřícího tímto způsobem teplotu dítěte, aby krystaly využil ve svém oboru. Začal vyrábět kroužky s umělým kamenem naplněným tekutými krystaly, později začal vyrábět prstýnky nejrůznějších tvarů, barev a velikostí.“ 🙂
Podrobněji zde ve zdroji :

http://fyzmatik­.pise.cz/1116-naladove-prstynky.html
Doplňuji:
Barevná škála a význam zbarvení : http://www.dar­kyskladem.cz/fot­ky/maxi/prsty­nek-menici-barvu-podle-vasi-nalady_14492_1.jpg