Válek Petr

Na jakém principu funguje výdělek YouTuberů?

Nejlepší odpověď
Tw!st

Trošku opravím zmatenou odpověď od Lukáš Rusek: Zisk je převážně z reklam, které si Youtubeři nechávají vystavit u zpoplatněných videí. Youtubeři si musí nejdříve zapnout zpeněžení, k tomu NENÍ potřeba 10000 odběratelů. Peníze se hned nepřičtou na jeho bankovní účet, ale na Adsense účet, z kterého se každý měsíc vyplácí peníze po schválení na ověřený bankovní účet. Reklamní bannery nejsou jediným ziskem Youtuberů. Youtubeři (především ti více sledovaní) si domlouvají spolupráci s firmou a jejich produkty (kosmetika, aplikace na telefon, oblečení) že pokud jejich produkty ve videích odpropagují, Youtuber dostane od firmy finanční odměnu (product placement). Tato spolupráce může Youtuberovi vynášet i více, než reklamní bannery.

Další odpovědi
Lukáš Rusek

Na takovém: Youtuber nahraje veřejně video. To video má nějaké komentáře, sdílení, like, dislike, zhlédnutí. Z toho jdou peníze. Ale ten youtuber musí mít nejméně 10,000 odběratelů, aby si ho mohl zpeněžit a zapnout si zpeněžení. A když natočí video a někdo ho zhlédne, tak se mu peníze hned přičtou na jeho bankovní účet.

Kura

Výdělek „youtuberů“ jsem nepochopil, nechápu a pravděpodobně nepochopím.
Protože výdělek „youtuberů“ tak nějak opomíjí totiž to, že musí tím pádem někdo platit samotný „youtube“.
Pokud bych potřeboval nedejbože jakoukoliv takto ubohou reklamu, kterou nikdo nesleduje a jsou programy na její deaktivaci, tak budu buď hodně bohatej nebo bohatá firma a tudíž mě je jedno kdo reklamu sleduje, jen uvalím prachy a pokud budu chtít cílenou reklamu, tak nikdy na youtube. Reklamu na youtube registruje reálně cca 0,001% uživatelů a to jsou většinou uživatelé, kteří jsou rádi, že si mohou dovolit internet s jakoukoliv rychlostí, takže reklamu považují za součást přístupu na net.