Na jakém principu funguje termotiskárna, např. v supermarketu?

Nejlepší odpověď
Pájo

Princip termotiskáren je přitom velice jednoduchý. Obsahují pouze řadu termoelementů, tedy bodů, které se průchodem elektrického proudu zahřívají. Ty jsou v kontaktu se speciálním papírem, který po zahřátí tmavne. Tím se na něj tisknou jednotlivé body. Navíc velikostí procházejícího proudu a rychlostí tisku je možné docílit i velkého množství odstínů šedi.

Doplňuji:
Bohužel páska po čase opět vybledne tak, že na ní není text čitelný…
To, co bylo např. na účtence vytištěno, znova obnovíte zahřátím papíru nad párou.

Další odpovědi
RQLM

termopáska je citlivá na teplo a zčerná na místech, kde je zahřána v tiskárně… jestli to stačí takto jednoduše