Anďa1996

Na jakém principu funguje ropa?

Odpovědi
MacChill

Je to prostě tekutina, nemá na čem fungovat.

FreeSTONE

Na ropě je výhodné právě to, kolik obsahuje uhlíku. Díky němu je tak energeticky bohatá, a díky němu je možné ji dobře spalovat.
Do podrobnější diskuse bych se nepouštěl, mohli bychom zabřednout do definice „co je to energie“. A ta, jak známe, má mnoho forem. Někde stačí jednoduchý cukr, jinde napnutá pružina, zde je to zřejemě chemické složení. Nějakou reakcí (u ropy, resp. jejích derivátů, je to hoření) se část této energie uvolní, z čehož může člověk něco získat…