salsa verde

Na jakém principu funguje…

takový ten zahřívací polštářek, jak je vevnitř tekutina a když se cvakne tím plíškem uvnitř tak to ztuhne a hřeje.

Nejlepší odpověď
takhlene

Princip:
kapesních ohřívačů,

Náplň reverzibilních ohřívačů tvoří např. Na2S2O3.5H2O
nebo CH3COONa.3H2O.
Prohnutím plíšku uvnitř polštářku vznikne krystalizační
centrum, dojde k rychlé krystalizaci a při tom se uvolňuje
krystalizační teplo.
Několikaminutovým ohříváním v horké vodě se náplň
opět rozpustí a polštářek je připraven na další použití.

Další odpovědi
dědapetr

Jak fungují zahřívací polštářky?

Chladivé i zahřívací polštářky jsou sáčky s chemickou látkou (voda, sůl, adhezivní složky) ve které je vložen kovový plíšek sloužící k aktivaci chemického procesu. Ohnutím (nesmí se lámat!) plíšku se spustí řetězová reakce. Ta mění tekutinu v bílou postupně tuhnoucí hmotu. V tuhé podobě nedoporučujeme dlouhodobé skladování polštářku. Tepelný sáček během několika sekund vyvine teplotu okolo 50 stupňů Celsia. Tepelné ani chladivé sáčky se nesmí přikládat přímo na kůži (doporučujeme obalit látkou). Zahřívací polštářky vydávají intenzivní teplo nebo chlad a přímý kontakt s pokožkou by mohl způsobit její defekt.

Funkce zahřívacích polštářků je obnovitelná varem v hrnci s vodou až do úplného rozpuštění tuhé látky na kapalinu. Opětovné použití je možné do celkového vyčerpání chemické reakce. Se zvyšujícím se počtem aktivací ztrácí zahřívací polštářky tepelnou kapacitu.

http://nahrivaci-polstarky.cz/

Michal Kole

Nejspíš se z toho zlomeného kroužku uvolní nějaká reakční látka a nastane chemická reakce, při které se uvolňuje teplo.

baghira

V pytlíku je roztok chemikálie, který je za běžné teploty přesycený a ke spuštění krystalizace potřebuje mechanický impuls (to je ten procvakávací plíšek). Krystalizací se uvolňuje teplo, a zahřátím se to celé uvede do původního stavu.

Kamilovo

Ono je více tipů takových to nahřívacích pytlíků, já jsem si například objednal z http://mamavis­.cz/polstarky-s-naplni/ takový, který se dává nahřát do mikrovlnky. Je to super pokud člověka třeba bolí záda.