MITKEPEK

Na jaké parametry počítače jsou v současné době zaměřeny nové hry?

Chci si koupit nový notebook, ale nevím, jestli jsou požadavky nových her zaměřeny spíš na procesor, anebo na grafiku. Co byste volili vy?

Např.
Intel® Core i7–3610QM (2.30 GHz) s grafikou 2GB Nvidia GeForce with CUDA GT 650M 130W,

nebo
Intel® Core™ i7–3520M Processor (4M Cache, 2.9 GHz) s grafikou Nvidia GT630 2GB DDR3

Díky

Nejlepší odpověď
Bedy

Notebook není příliš vhodný na hry, protože ho nezlte snadno upgradovat, snadno se zahřívá a zpravidla není tak výkonný – notebook je dělán pro výdrž, ně pro výkon.
Proto by bylo vhodnější si koupit herní stolní počítač. Hry se budou hrát lépe a lze jej snadno upgradovat. Též nebudete muset řešit tolik problémů s přehříváním.

Kdybych si měl vybrat, vybral bych spíš první možnost.

Další odpovědi
huxa

já bych spíše volil tu druhou, procesor má více herců, což některé hry požadují, grafika je dobrá, dnes již jistý mainstream